x

Tesla v září uvede vlastní elektrický kamion, příští rok i pick-up

19.  4.  2017 | Karel Javůrek | 25

Tesla tento rok spustí hromadnou výrobou nového levného elektromobilu Model 3, který doplní současné dražší elektromobily Model S a Model X. Tesla ale rozhodně nezastavuje v oblasti nových produktů a potvrdil to nový tweet přímo od Elona Muska.

Tesla vyrobí nový sportovní roadster, bude to nejrychlejší auto značky Tesla vyrobí nový sportovní roadster, bude to nejrychlejší auto značky

Dle oznámení totiž v září Tesla představí elektrický kamion, což znamená obrovskou změnu – Tesla se díky tomu pustí do obřího segmentu logistiky, kde je opět spoustu hráčů ze „staré spalovací školy“. Je jasné, že i u kamionů bude moci Tesla skvěle využít vlastní systém autonomního řízení, který je obzvláště v tomto segmentu důležitý.

733704244 992316755
Takhle nějak by to mohlo vypadat. Jenže toto není Tesla, ale konkurence s provokativně zvoleným jménem Nikola Motor Company. Tahač Nikola One Truck byl loni představen ve fázi konceptu. Pohání ho elektromotory, elektřina se vyrábí skrze palivové články z vodíku.

Nedávno se objevil například nový startup Otto, který se zabývá vývojem automaticky řízených kamionů, na začátku byl ale koupen Uberem, který se tak v tomto směru nejspíše stane konkurencí Tesly.

Podívejte se, jak dokáže elektromobil Tesla Model S díky okamžitému zrychlení ujet před nárazem zezadu Podívejte se, jak dokáže elektromobil Tesla Model S díky okamžitému zrychlení ujet před nárazem zezadu

I po tak významné novince, která určitě v budoucnu umožní akcelerovat příjem společnosti, ale Elon Musk také prozradil, že Tesla chystá do 18 až 24 měsíců uvést i elektrický pick-up, což je populární druh většího americké vozidla s velkou korbou. Tesla také dříve oznámila, že chystá i minibus postavený na základech většího Modelu X. Zda se tomu ale stane ještě tento rok, není jisté.

Web TruckTrend ukázal i galerii designového návrhu, jak by takový pick-up mohl vypadat. Vychází ze současného designu vozů Tesla, ale drží se standardních proporcí tradičního amerického pick-upu. Na obrázky i dalších vozidel Tesla se podívejte v galerii výše.

Elon Musk - vizionář s výsledky

Další článek »

Diskuze
25 příspěvků
Témata článku: Byznys, Elon Musk, Tesla Motors, Elektromobily, Tesla Supercharger, Obrovská změna, WWW, Elektrický sedan, Autonomní vozidlo, Potřebný hardware, Supercharger, Elektromobil, Září, Nejnovější model, Křídlové dveře, Elektromotor, Designový návrh, Pick-up, Současný design, Auto značky, Luxusní elektronika, Nový produkt, Nejrychlejší auto, Tesla Model S, Nový tweet
Sdílet článek
Další mobilní weby