x

Šéf Volva: Nastal čas skoncovat s dieslovými motory. Půjdeme cestou Elona Muska

19.  5.  2017 | Jakub Čížek | 22

Šéf Volva Håkan Samuelsson se nechal v týdnu slyšet, že švédská automobilka nejspíše skončí s dieslovými motory a přejde na elektrický pohon. Důvodem jsou stále přísnější uhlíkové emisní normy a zároveň chystané dusíkové normy, které by sebou nesly natolik vysoké technologické investice, že se už nejspíše vyplatí přejít na kompletní elektrifikaci po vzoru Tesly.

Zajímavosti | Elon Musk | Boring Company To je snad superman! Elon Musk už vyvrtal první tunel a má v něm i rychlodráhu

Technologie | Volvo Volvo vyšle na silnici tisíc chytrých vozů

Samuelsson zároveň ocenil Elona Muska a jeho Tesla Motors, protože zariskoval a udělal něco, co měly provést tradiční automobilky už dávno. Představil elektromobil běžné konstrukce a trh to ocenil poptávkou, čímž dal najevo i tradičním výrobcům, že hlad po elektrovozech tu skutečně je. Díky Tesle se zároveň začala budovat infrastruktura dobíjecích stanic.

Technologie | Umělá inteligence | Automobily Projekt SARTRE: Evropa má také svůj bezpilotní automobil. Už jezdí

Silná slova CEO švédské automobilky přitom zapadají do koncepce Volva, ta se totiž poslední roky silně orientuje na nové technologie a účastní se hromady experimentálních projektů pro autonomní řízení. Za zmínku stojí třeba evropský projekt SARTRE, který zkoumá možnosti semi-autonomního řízení, kdy se vůz na panevropských dálnicích zařadí do jakéhosi vláčku a první automobil bude předávat za sebe instrukce, jak mají ostatní vozy upravovat svoji jízdu.

Aktuálně pak Volvo oznámilo spolupráci s Googlem a jako OS pro svůj palubní počítač použije Android.

Diskuze k Elonu Muskovi:

Další článek »

Diskuze
22 příspěvků
Témata článku: Technologie, Byznys, Elon Musk, IT Osobnosti, Automobily, Evropská unie, Elektromobily, Tesla Motors
Sdílet článek
Další mobilní weby