Nový 3D skener vám ukáže, kde přesně přibíráte

11.  5.  2017 | Jiří Černý | 9
Nový 3D skener vám ukáže, kde přesně přibíráte

Lézt na váhu můžete klidně každý den, nicméně dozvíte se maximálně to, kolik jste přibrali (či ubrali) celkově vzato. Oproti tomu zařízení zvané ShapeScale dokáže naskenovat vaše tělo a vytvořit jakéhosi virtuálního avatara, na němž krásně uvidíte, jakým přesně partiím byste měli věnovat zvýšenou pozornost.

Spectacles: Takhle vypadají brýle s kamerou, na které se stojí fronty Spectacles: Takhle vypadají brýle s kamerou, na které se stojí fronty

Vše funguje v zásadě úplně jednoduše. Kolem uživatele se otáčí robotické rameno se senzory, které zachycují stovky obrázků a miliony datových bodů. Všechny získané informace jsou přenášeny do chytrého mobilního telefonu a zpracovávány. Senzory vám navíc dokážou poskytnout zvukovou zpětnou vazbu o každém dosaženém pokroku.

Proces digitalizace prý zabere méně než minutu. Z výsledného modelu zjistíte spoustu zajímavých informací – například kolik činí hmotnost vašeho tělesného tuku.

„ShapeScale umožňuje zobrazit změny, které vaše oči nemohou vidět. Nejde jen o počet kroků, které uděláte. Je to o získání viditelných výsledků,“ uvádí výrobce dotyčné hi-tech hračky na svých webových stránkách.

Speciální prsten vám přes Bluetooth přenese tlukot srdce partnera Speciální prsten vám přes Bluetooth přenese tlukot srdce partnera

ShapeScale může pracovat i na baterii, což vám umožňuje vzít si ho s sebou do posilovny. Předprodejní cena činí 299 USD a koupit ho za ní se rozhodně vyplatí – po svém uvedení na trh (někdy počátkem příštího roku) tento přístroj totiž bude stát o celých 200 USD víc.

Zdroj: ShapeScale

Další článek »

Diskuze
9 příspěvků
Témata článku: Technika, Zdraví, Lidé, Gadgety, Virtuální avatar, Nový, Datový bod, Avatar, Speciální prsten, Zvýšená pozornost, Tuk, Proces digitalizace, Chytrá váha, Výsledný model, USD, Robotické rameno, Předprodejní cena, Skener, Webová stránka, Zajímavá informace, Sken, Senzor, Tělesný tuk, Rameno, Příští rok
Sdílet článek
Další mobilní weby