NASA ukázala maličkého marťanského robota, který připomíná origami

21.  3.  2017 | Jakub Čížek | 2

Včera jsme psali o malém Minitaurovi a dnes se zase NASA pochlubila robotem PUFFER. Oba mají jednu věc společnou – dokážou upravit svůj tvar, aby se dostali do míst, kde by ostatní stroje neměly šanci.

PUFFER, tedy plným jménem Pop-Up Flat Folding Explorer Robot, tak trochu připomíná japonské origami, když se totiž bude chtít protáhnout úzkým nebo nízkým, otvorem, složí obě kola na stranu, jako by byla z papíru, čímž se celý zmenší.

PUFFER je už podle svého názvu průzkumník, a tak jej NASA testovala jak v Mohavské poušti, tak daleko za polárním kruhem.

Zapomeňte na psa a kočku, pořiďte si robota Minitaur. Koupil si ho i Google Zapomeňte na psa a kočku, pořiďte si robota Minitaur. Koupil si ho i Google

Na jedno nabití ujede maličký PUFFER okolo 600 metrů a vědci jej nyní chtějí vybavit nejrůznějšími senzory, cílem totiž není to, aby pátral po zatoulaných kočkách okolo budov NASA, ale aby mohl jednou sloužit jako levný a skladný průzkumník třeba na Marsu.

Další článek »

Diskuze
2 příspěvky
Témata článku: Technika, Roboti, NASA, Mars, Origami, Plné nabití, Japonský vědec, Polární kruh, Image, Robot, Nejrůznější senzory, Nejrůznější tvar, Kočka, Late
Sdílet článek
Další mobilní weby