x

Boston Dynamics se pochlubil robotickou potvorou SpotMini. Je to něco mezi vetřelcem a pejskem

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 13

Robotická laboratoř Boston Dynamics se bez dalších detailů pochlubila vylepšeným robůtkem SpotMini. Maličká verze jejího robotického dobytku se proslavila před rokem, kdy ji inženýři umístili do domácnosti a demonstrovali, jak si poradí se šlupkou od banánu a spustí myčku nádobí.

Nejnovější generace robota od Googlu dá věci do myčky a zvládne i uklouznutí po banánové slupce Nejnovější generace robota od Googlu dá věci do myčky a zvládne i uklouznutí po banánové slupce

Nová generace vypadá už od pohledu kompaktněji, těžko však říci, k čemu je takový čtyřnohý robůtek poskakující po trávníku zahrady vlastně dobrý. Fanoušci robotických mazlíčků se totiž spíše nadchnou pro novou generaci japonského infantilního psíka Aibo.

Boston Dynamics se v každém případě proslavila skvělou robotickou fyziologií a téměř dokonalým napodobením pohybu skutečných zvířat. Původní humanoidní skeletony z Bostonu přitom vznikly v rámci kontraktu pro obrannou agenturou DARPA a přeneseně tedy pro Pentagon, který na nich chtěl testovat novou generaci nejrůznějších vojenských kombinéz.

Další článek »

Diskuze
13 příspěvků
Témata článku: Technika, Roboti, Boston Dynamics, Drony, Pentagon, Pes, DARPA, Boston Dynamics, Nová generace, Obranná agentura, Vetřelec, Pejsek, Generace, Aibo, Boston
Sdílet článek
Další mobilní weby