x

Američtí mariňáci dostávají kvadrikoptéry pro každodenní použití

8.  2.  2018 | Stanislav Mihulka | 19

  • Každé družstvo mariňáků v této době dostává malé kvadrikoptéry
  • Námořní pěchota bude s těmito drony cvičit a počítá se s nimi i pro bojové nasazení
  • Kromě kvadrikoptér se experimentuje například i s obojživelnými útočnými tanky bez posádky či bojovými pozemními roboty

Mariňáci drží krok s dobou. Aby měli i nadále výhodu na bojištích, tak dostávají nové roboty, technologie i videohry, s jejichž pomocí trénují na konflikty budoucnosti.

Amerika se bojí čínských kvadroptér a možné špionáže, používají je totiž její vojáci Amerika se bojí čínských kvadroptér a možné špionáže, používají je totiž její vojáci

Každé družstvo mariňáků v této době dostává malé kvadrikoptéry. Námořní pěchota bude s drony cvičit a počítá se s nimi i pro bojové nasazení.

Podle generála Roberta Walshe, který je velitelem centra výzkumu a vývoje Marine Corps Combat Development Command, přicházejí nové drony rychle, v počtu asi 200 kvadrikoptér za měsíc. Welsh o tom informoval účastníky konference průmyslu dronů a podobných technologií, která v těchto dnech proběhla ve Washingtonu, D. C.

Drony pro letadlové lodě se učí chápat gesta posádky na palubě Drony pro letadlové lodě se učí chápat gesta posádky na palubě

Velení námořní pěchoty USA přiděluje drony tak, aby je přednostně dostávaly jednotky, které jsou nasazovány do akcí. Kromě kvadrikoptér experimentují ve výzkumu námořní pěchoty například s obojživelnými útočnými tanky bez posádky, bojovými pozemními roboty nebo dalšími typy dronů.

Nové technologie nepřinášejí jenom nové možnosti, ale i komplikace. Někteří velitelé jednotek, které dostaly kvadrikoptéry, totiž zjistili, že vlastně mají nedostatek vojáků. Pro každé družstvo potřebují specialisty na nové technologie, kteří zajistí údržbu a výcvik ostatních mariňáků.

Elektromagnetická puška a další zbraně proti kvadroptérám Elektromagnetická puška a další zbraně proti kvadroptérám

K čemu jsou nové kvadrikoptéry vlastně dobré? Námořní pěchota je teď využívá hlavně při výcviku. Zkoumají terén před útoky či přesuny do nových pozic. Kvadrikoptéry zároveň shromažďují velké množství dat, které pak specialisté používají při tvorbě nových, ještě více realistických scénářů pro výcvik.

Mariňáci jsou také jenom lidé a při dlouhém pobytu na základnách se mohou nudit. Proto jim velení ordinuje výcvik pomocí virtuální reality a videoher. Mladí vojáci se odreagují, zlepší si kázeň a ještě si odnesou poznatky a zkušenosti pro reálný boj.

Američtí mariňáci brzy dostanou phasery. Vypadají skoro jako ty ze Star Treku! Američtí mariňáci brzy dostanou phasery. Vypadají skoro jako ty ze Star Treku!

Vývojáři námořní pěchoty připravují herní systém „Tactical Decision Kit“, který nabízí trénink mariňáků v detailně zpracovaném virtuálním prostředí s mnoha reálnými prvky. Data, která sbírají nové kvadrikoptéry mariňáků, pomáhají vylepšovat scénáře herního systému.

Zdroj: Defense One, Foto: U.S. Marine Corps

Další článek »

Diskuze
19 příspěvků
Témata článku: Technika, Technologie, Roboti, USA, Virtuální realita, Drony, Hry, Armáda, Vojenství, Cvičení, Velké množství, Bojové nasazení, Corps, Nová technologie, Družstvo, Výcvik, Pěchota, Nový dron, Podobná technologie, Nová pozice, Nová možnost, Herní systém, Námořní pěchota, Mariňák, Každodenní použití
Sdílet článek
Další mobilní weby