Američané se nejvíc bojí korupce vládních představitelů a půlka z nich věří na duchy. A co vy?

12.  10.  2017 | Jiří Černý | 6
Američané se nejvíc bojí korupce vládních představitelů a půlka z nich věří na duchy. A co vy?

Odborníci z Chapman University už čtvrtým rokem zjišťovali, z čeho mají obyvatelé Spojených států největší obavy. Letošní výsledky podle vedoucího badatele Christophera Badera ukazují, že lidé se v daném ohledu stále více nechávají ovlivňovat médii.

Většina amerických řidičů má strach ze samořídicích aut Většina amerických řidičů má strach ze samořídicích aut

„Mnoho z deseti největších strachů tohoto roku může být přímo spojeno s nejžhavějšími mediálními kauzami minulého roku,“ uvedl Bader.

Na prvním místě se umístila korupce vládních představitelů, které se bojí 74,5 % respondentů. Druhá příčka patří zákonu o zdravotní péči (55,3 %) a pomyslnou bronzovou medaili získalo znečištění oceánů, řek a jezer (50,4 %).

Amerika - strachy 2.jpg

Do první desítky se dostaly rovněž možnosti, že Severní Korea použije svůj zbraňový arzenál (47,5 %) a že vypukne další světová válka, do níž se USA zapojí (48,4 %).

Tým ovšem dospěl i k dalším zajímavým poznatkům. Například k tomu, že 52 % Američanů je přesvědčeno o existenci duchů a 26 % se domnívá, že Zemi v moderní době navštívili mimozemšťané (pokud jde o dávnou minulost, toto číslo je ještě vyšší – 35 %).

Kdo má nejmenší hrůzu ze smrti? Hluboce věřící… a ateisté! Kdo má nejmenší hrůzu ze smrti? Hluboce věřící… a ateisté!

„Průzkum ukazuje, že víra v paranormálno je ve Spojených státech poměrně rozšířená… Použitím sedmi paranormálních položek zahrnutých do průzkumu jsme zjistili, že jen čtvrtina Američanů (25,3 %) nemá žádné z těchto sedmi přesvědčení. Jinými slovy, téměř tři čtvrtiny Američanů věří na něco paranormálního,“ komentoval to Bader.

Zdroj: Phys.org

Další článek »

Diskuze
6 příspěvků
Témata článku: USA, Výzkum, Zajímavosti, Země, Lidé, Severní Korea, Sociologie, Vládní představitel, Org, Zajímavý poznatek, Američan, Respondent, NIC, Největší strach, Minulý rok, Druhá příčka, Zdravotní péče, Největší obava, Dávná minulost, Vedoucí badatel, Duch, Půlka, První místo, Průzkum, Představitel
Sdílet článek
Další mobilní weby